Hazır duvar emawall  özellikleri

EMAWALL, literatürde “hazır duvar-panel duvar” olarak bilinir.Üç katmanlı bir duvar olan Emawall, orta katmanda bulunan ısı yalıtım levhalarındaki milyonlarca gözenek nedeniyle bir çok binada ilave ısı yalıtım malzemesi kullanmaya gerek kalmadan yalıtım sağlayan bir yapı malzemesidir. 

Siz Karkas inşaatınızı yaparken biz de duvarlarınızı, ısı yalıtımınızı, elektrik kanallarını ve sıvanızı üretim tesisimizde tek parça haline getirip size hazır duvar olarak sunuyoruz.

Kum, çimento, örgü malzemesi, harç, sıva, tesviye, işçilik hataları,  ısı ve ses yalıtımı gibi uzun uğraş gerektirecek çalışmalarla zaman kaybetmek geride kalacaktır.Hepsi tek panelde hazır  duvar   olarak montajlanır.

Ana hatlarıyla hazır duvarın faydaları dört madde olarak sıralanabilir

• Yapımda çoğunlukla ön üretim ile yapılan elemanların kullanımı, 

• Tasarım ve yapım çalışmalarının, uygulamanın öncesinde yapılması, 
• Ürün türlerinde belirli bir standartlaşmanın gerçekleşmesi, 
• Ardışık ve otomatik bir üretim zincirinin oluşması.

gallery/41685_12790_gu3x2erfoa

Hazır duvarlar 

 

Duvarlar; insanların kendilerine ilk evi yapmalarından bu yana binaların en önemli elemanı olmuştur. İlk önce insanlar kendilerine sazdan, ağaç dallarından ve ağaç kütüklerin duvar yapmışlar. Yapı sektörünün gelişmesiyle birlikte, insanların ihtiyaçlarından dolayı duvarlar, kerpiçten ve taştan yapılmış; daha sonra inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte, çeşitli duvar elemanları insanlığın hizmetine sunulmuştur. 

 

Duvarlar yapılarda ilk önce taşıyıcı eleman olarak kullanılmış fakat yapı sektörünün gelişimiyle birlikte taşıyıcı eleman özelliklerini kaybetmiştir. Günümüzde genellikle karkas binalarda duvarlar, dışarıyla içerisinin bağlantısını kesme ve iç mekânları bölme işleminde kullanılmaktadır. Duvarlar mekanların dışarıyla ve birbirleriyle olan bağlantısını kesen eleman olmaları nedeni ile binanın estetik görünüşü açısında ayrı bir önem arz etmektedir 

 

Tekniğine uygun olarak yapılmış duvarlar, üzerine uygulanacak sıvanın kalitesini, takılacak kapı ve pencerelerin düzgünlüğünü olumlu yönde etkilediğinden, duvarın  önemi bu doğrultuda artar.

 

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde hazır yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir bina projesinde, hazır panel duvar elemanlarının kullanılmasının bir çok yararı vardır. Bu yararlar kısaca, proje toplam maliyetinin azaltılması, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması, yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanması, malzeme israfının azaltılması, modülarizasyon ve standardizasyon olanaklarının artırılması, ve şantiyede meydana gelebilecek olan iş kazası sayısının önemli ölçüde azaltılabilmesi şeklinde özetlenebilir. 

gallery/hazır duvar
gallery/drywall_01
gallery/yvo_icon_01

Yüksek ısı yalıtımı sağlar
Hacminin % 85’i hava dolu gözeneklerden oluşan Emawall, beton ve diğer kagir duvar malzemelerinden daha hafif olduğu için ısı yalıtım özelliği de bu malzemelere göre daha iyidir. Emawall ile yapınız yazın serin, kışın sıcak olur.

gallery/yvo_icon_02

Hafiftir
Emawall yapınızı hafifleterek deprem emniyetini artırır, yapı maliyetinizi düşürür.

gallery/yvo_icon_03

Sağlamdır
Emawall Yapı Malzeme ve Elemanları, inşaat teknolojisinin gerektirdiği çeşitli mukavemet sınıflarında üretilmektedir. Emawall ile yapılan döşeme, duvar ve çatılar sağlamlık ve statik özellikleri ile kusursuzdur.

gallery/yvo_icon_04

Yanmaz
Emawall ürünleri, A1 sınıfı “hiç yanmaz” ve B1 sınıfı "alev yürümez" yapı malzemeleri grubundadır. Yapıda yangın emniyeti sağlar.

gallery/yvo_icon_05

Ses Yalıtımı Sağlar
Emawall, DIN 4109’a göre üç katmanlı duvarlar için sağlanması gerekli ses yalıtım direnci değerlerini sağlayan bir yapı malzemesidir.

gallery/yvo_icon_06

Kolay İşlenir-Elektrik boru kanalları hazırdır
Emawall ahşap gibi kolayca işlenebilen bir malzemedir. Matkap ile delme, rendeleme, çivi çakıp vidalama, tesisat için kanallar açma işlemleri kolayca yapılabilir.

gallery/yvo_icon_07

Sıva Gerektirmez-Milimetrik Ölçülerdedir
Emawall, üretimi sırasında özel makinelerde milimetrik hassasiyetle boyutlandırılır. Teknolojik dış yüzey levhaları olması nedeniyle sıva gerektirmez ve maliyeti azaltır.

gallery/yvo_icon_08

Sağlıklı Mekanlar Yaratır
Emawall, üstün özellikleriyle yapıların konfor düzeyini artırır.Hava alabilen duvardır

gallery/yvo_icon_09

Çevre Dostudur
Emawall TSE nin öngördüğü  hammaddelerden üretilir.Bünyesinde hiç bir zararlı barındırmaz

gallery/d467deb49de91b329b1f08976d83bda9
gallery/dc8974faf3c2692d6505779a0b088436
gallery/ema_logo